Noor Jimnastik Beylikdüzü - Beylikdüzü'nde jimnastik
Logo

Hoşgeldiniz

Yetişkin jimnastiğinde uzmanız

Bizi tanıyın


Çocuklar Jimnastik salonun, uluslararası Jimnastik eğitmeni Bay Salih Nur’la birlikte çocukların daha sağlıktı bır şekilde büyümelerin ve gelişmeleri için hazırlık içerisind’eyiz kariyerinin 25, yılı olan antranörümüz bu yılda karierine Türkiye’de devam ediyor

Jimnastik salonumuza kayıt olacak çocuklarınızın yaş aralığı ( 3Yaş ) olmalıdır

Jimnastik salonumuza katılacak olan çocuklarımız Modern Jimnastik ile hem eğlenip hem öğretmeyi hedef liyoruz, ve salonumuz da yetenetli çocuklar arası yarışmalar yapacağızÇocuklar Jimnastiği

Salih Nur - Yemende


uluslararası Jimnastik federasyonundan yüksek diploma

Macaristan'dan Uluslararası Jimnastik Diploması

1994'ten beri jimnastik antrenörü

Katar Jimnastik antrenörlerinin baş antrenörü 2014 - 2017

Yemen Jimnastik milli antrenörü 2005 - 2010

Uluslararası Jimnastik Hakemi ve antrenörüSaleh Noor

Bizim Programı


Parkur

Jimnastik ve Parkur

Çocuklar Jimnastiği Parkuru

Yetişken Jimnastik

Yetişken Jimnastik
Esneklik ve Güç programı

esneklik programı (Köprü Şpacat)

Yoga Ders

Yoga Ders

Hoca: Gülsen Erdem

Futbol Programı

Futbol hazırlık programı

10 - 12 Yaş

 Jimnastik

Jimnastik
Esneklik ve Güç programı

esneklik programı (Köprü Şpacat)Neden Jimnastik!

Cimnastik hem kız hem de erkek çocuklara hitap eden fiziki ve ruhsal gelişimi sağlayan özellikle (nezaman başlanmalı) en erken başlanabilen (3 yaş) bir spor olan, tüm çocuklara yönelik olimpik bir branştır.

Cimnastik çocuklar üzerinde fiziki gelişimi sağlarken aynı zamanda da estetik bir görüntüye sahip olmalarını, boylarına göre kilo ve vücut kas kitlelerini dengelemelerini sağlamaktadır

Cimnastik branşı tüm spor branşlarının temelini oluşturur. Her spor branşı belli oranda denge,esneklik ,kuvvet, koordinasyon, sürat, çeviklik, dinamizim ve dayanıklılık gibi temel motorik özellikleri içerir.

Cimnastiğin tüm branşların temeli sayılmasının nedeni motorik özelliklerin tamamını bünyesinde barındıran ve gelişimini sağlayan tek branş olmasıdır.

Cimnastik sporu çok küçük yaşlarda başlar bunun nedeni ise küçük yaşlarda vücuttaki eklem ve kas yapısının kolay şekillenebilir olmasıdır.

Dolayısıyla küçük yaşta spora cimnastikle başlayan çocukların diğer sporlara yönelmek istemesi durumunda vücut yapılarında bir hazır bulunuşluk söz konusu olur ve diğer spor branşlarında cimnastik yapmamış bireylerle kıyaslandıklarında üst düzey bir yatkınlık ve başarı örneği sergilerler.

Mücadele ve takım sporu olmaması nedeniyle cimnastik; çocukta oluşabilecek rakip kavramını farklı bir boyuta getirmektedir. Şiddet eğilimi ya da kazanma hırsı gibi kavramlardan uzak sadece kendini rakip olarak gören ve kendini geliştirmeyi hedefleyen bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

Aynı zamanda yapılan egzersizler esnasında grupça hareket edebilme yetisini paylaşmayı ,yardımlaşmayı ve belirli bir disiplin anlayışıyla davranmayı çocuklara temelden aşılayan bir spor branşıdır.

Kısacası neden cimnastik sorusunun cevabı; cimnastiğin hoş görü, disiplin, öz güven, sosyalleşme ,yardımlaşma ,yaratıcılık ve temel fiziksel gelişim açısından bir çocuğun ihtiyacı olan her şeyi içinde barındıran tek spor branşı olmasıdır. Günümüzde genellikle Aile bireylerinin cimnastik branşına yönlendirmek istememe sebebleri de çocuklarının boylarının kısa kalma korkusudur.

Şöyleki cimnastik boy kısalığına çok fazla etkisi yoktur.tamamen çocuğun anatomik yapısıyla alakalıdır.

çocukların branşlaşma döneminde, cimnastik branşlarına uygun fiziksel özellikleri göz önünde bulundurarak karar veriyoruz.artistik cimnastik branşına uygun çocukların fiziksel yapısını bir kaç örnekle tanımlayabiliriz bunlar ; bacak boyu kısa ve düzgün,omuzlar geniş ve kollar uzun, ayak yapısının spor yapmasına uygun olması gerekir.


Yetişken Jimnastiği Neder!

Neden yetişkinler için jimnastik

Jimnastik sadece bir şampiyona sporu değil, jimnastik diğer birçok sporu tamamlayıcı bir spordur.

Sadece bu nedenle, aşağıdaki hedeflerden birine veya tümüne ulaşmak için antrenman yapmak isteyenlerin kaydını açtık.

Esneklik kazanın

Fitness

Okul performanslarını sunarak jimnastik becerilerini geliştirmek

Bazı özel beceriler geliştirmek için
Kendine güven


Jimnastik hareketleri, hareketler arasında büyük bir çeşitliliğe sahiptir, bu nedenle uygulanacak fiziksel özelliklerin belirli unsurlarına bağlı hareketler bulacaksınız ve birden fazla fiziksel özelliği olan hareketler vardır.

Jimnastik hareketleri, zıplama ve zıplama, bağlanma ve tutunma, aletin yükselmesi ve alçalması, sabit veya hareketli eksenler etrafında dönme, dans ve hareket ifadesi, kuvvet hareketleri ve esneklik hareketlerini içerir Amuda kalkma Başın üzerinde veya vücudun başka herhangi bir yerinde duran bireysel performans en yaygın biçimdir ancak aynı zamanda grup performansı da güçlü bir şekilde mevcuttur

Jimnastik, performans çeşitliliğine, hareketlerin yakınsamasına, uygulamanın niteliğine ve kullanılan cihaza göre farklı dallara ayrıldı. Aşağıdaki bağlantıdaki jimnastik türleri hakkında daha fazla bilgi için jimnastik türleri hakkındaki makaleye başvurabilirsiniz.

Fiyatlandırma

Yetişken Jimnastiği A

90 Dakika

2 ders hafdtada

8 Ders Aylik

400 Aylik Aidat

Fiyatlandırma

Özel Ders

90 Dakika

2 ders hafdtada

8 Ders Aylik

1000 Aylik Aidat

İLETİŞİM

Bize ulaşın ve 3 saat içinde size geri dönelim.

Beylikdüzü, Istanbul

+0537 022 29 59

salehgafar@hotmail.com

Bu linkte whatsapp üzerinden kayıt olabilir ve bize mesaj gönderebilirsiniz.
buraya tıklayın